تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

عطرها گزینه ­های بسیار مناسبی برای هدیه­ دادن به افرادی که دوستشان دارید می­باشند. قبل از خرید عطر باید از رنگ­ عطرها و ارتباطشان با رایحه­  ی ترکیبات آن ها سر در بیاورید. برای تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن در این مقاله شیوه­ هایی را به شما پیشنهاد می­دهیم. همین طور با تک تک رنگ ها و بوی آن­ها آشنا می­شویم.

رنگ آبی

اولین موردی که می­خواهیم برای تشخیص بوی عطرها از روی رنگ آن برسی کنیم, عطرهای آبی رنگ می­باشند. زمانی که ما عطری با رنگ آبی را از میان سایر عطرها برمی­گزینیم, یعنی عطر ما ترکیبی از رایحه عطرها می­باشد. بوی عطرهای آبی رنگ حس خنکی را به ما منتقل می­کند و ذهن ما را به سمت دریاها و اقیانوس ­ها سوق می­دهد.

یکی از ویژگی­های مهم عطرهای آبی رنگ احساس شادابی, تازگی و طراوت می­باشد. از نظر روانشناسی برای دیوارهای اتاق کودکان معمولا آبی کمرنگ را در نظر می­گیرند تا کودک احساس آرامش و امنیت کند. در عطرها نیز به همین گونه است آبی نشان دهنده­ی آرامشی است که آب ­ها به ما منتقل می­کند. همچنین می­توانید در عطرهای آبی علاوه بر خنکی, بوی شیرینی را نیز استشمام کنید.

هرچه رنگ آبی به کار رفته در عطر مورد نظر تیره­تر یا به اصطلاح قوی­تر باشد, مواد به کاربرده شده در آن بیشتر می­باشد و رایحه ­ی عطر به بوهای تلخ نزدیک تر می­شود. در عطرهایی به رنگ آبی تیره از موادی مانند زعفران, وانیل و به صورت کلی ادویه ­ها استفاده می­شود. در میان مشاغل مختلف, ورزشکاران به صورت معمول از عطرهایی با این رنگ استفاده می­کنند زیرا به خود و اطرفیان احساس شادابی را روانه می­کند.

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

رنگ صورتی و بنفش

رنگ ­های صورتی درجه بندی هایی دارد. برای مثال صورتی خیلی کمرنگ, صورتی کمرنگ, صورتی معمولی, صورتی تقریبا پررنگ و ….. البته این درجه بندی ­ها اغلب  با اعدادی که در ته شیشه­ ی عطر نوشته شده است, مشخص می­شوند. عطرهای صورتی حس شیرینی و خنکی را به اطرافیان منتقل می­کنند.

عطرهایی با رنگ صورتی از اسانس گل ­ها تشکیل شده­اند و به راحتی با بو کردن این نوع عطرها رایحه ­ی گل­ ها را احساس می­کنید. هرچه رنگ صورتی در عطر پررنگ ­تر باشد گرمی بیشتری دارد. عطرهای صورتی رنگ به این شکل هستند که  طرفداران دو آتشه زیادی دارد اما هیترهای آن هم کم نیستند.

بهتر است قبل از خرید مطمئن شوید که رنگ ­ها را با یکدیگر اشتباه نمی­گیرید. زیرا بعضی از افراد در تشخیص رنگ­ هایی مانند بنفش و صورتی دچار اشتباه می­شوند و آن ها را در خیلی از موارد یکی در نظر می­گیرند. رایحه ­ی این عطرها با یکدیگر متفاوت بوده هرچند که در آن ها از اسانس ها و ترکیبات مشابه ی استفاده شده است. مانند عطرهایی با رنگ صورتی عطرهای بنفش رنگ نیز از رایحه­ ی گل­ ها برخوردار می­باشد. ازجمله ترکیباتی که موجب تفاوت در این دو عطر شده است مشک و عنبر است که در عطرهای بنفش رنگ استفاده می­شود.

اشتباه نگیرید

جهت تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن باید اشتباهات و خطاهای بینایی را به کمترین حد ممکن برسانید. علاوه بر رنگ ­های بنفش و صورتی, رنگ سرخابی نیز ممکن است با دو رنگ مذکور اشتباه گرفته شود. عده­ای بسیار ریز بین هستند و یا می­توان بیان داشت که شامه ­ی قوی دارند و به راحتی تفاوت رنگ و بوی عطرهای مشابه را تشخیص می­دهند. در عطرهای سرخابی رنگ بوی کارامل و آب نبات و شیرینی را احساس می­کنید.

عطرها در بالابردن اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی دارند و هزینه کردن برای آن کاملا منطقی می­باشد. زیرا مزایای بیشماری دارد. بعضی از افراد به صورت خدادی بیماری کورنگی دارند. البته مشکل بزرگی نیست و میزان آن متفاوت می­باشد. برای تشخیص رنگ عطرها علاوه بر حس بویایی قوی لازم است مهارت شناسایی دقیق رنگ عطرها رانیز داشته باشد زیرا این گونه ترکیبات تشکیل دهنده­ی عطر را نیز متوجه خواهید شد.

عطرهایی با رنگ قرمز

در میان انبوه عطرها و ادکلن­ دها, عطرهای قرمز رنگ بوهای بسیار قوی دارند. در این عطرها از زنجبیل و فلفل استفاده می­شود و رایحه ­ی ادویه ­ها کاملا مشخص است. قرمز مات رنگی است که در عطرها بوی چوب را به خوبی به دیگران منتقل می­کند. در مراسم ­هایی مانند عروسی و جشن­ های تولد, برای خانم­ ها این گونه عطر بسیار مناسب می­باشد.

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

عطرهای زرد رنگ تا قهوه ­ای

شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد اما طیف رنگی زرد تا قهوه­ ای در میان عطرها بسیار محبوب می­باشند. هرچه عطرها از رنگ زرد دور تر می شوند و به عطر قهوه ­ای نزدیک می­شوند رایحه­ ی آن ها سنگین­ تر شده و گرمای بیشتری را منتقل می­کند. عطرهای زرد کمرنگ و یا همان لیمویی بوی خنکی دارند.

در میان زنان و مردانی که از عطرهایی با طیف زرد تا قهوه ­ای بهره می­برند, تفاوت­ هایی وجود دارد. برای مثال زنانی که ازاین عطرها استفاده می­کنند شخصیت­ های جدی و تا حدی مغرور دارند و اما در میان مردان آن ­هایی که قصد دارند بسیار متین و با شخصیت جلوه کنند از عطرهای قهوه ای و طیف آن بهره می­برند.

عطرهای محبوب مشکی رنگ

مشکی به شدت رنگ سنگینی می­باشد که بالای نود درصد اوقات آقایان یا به صورت کلی جنس مذکر از این عطرها استفاده می­کنند. در این عطرها بوی گیاهان معطر را همراه با بوی چوب و ادویه به صورت ترکیبی باهم استشمام می­کنید. شما در عطر و ادکلن فروشی­ ها حتما عطرهایی را دیده اید که علاوه بر شیشه ­ی آن مایع عطر نیز به صورت کامل مشکی رنگ است که این نوع عطرها معمولا بوهای تلخی می­دهند.

بعضی از عطرهای مشکی رنگ زنانه هستند اما در ترکیبات چوبی و ادویه ­ای آن­ها بوی گل­­ ها نیز به مشام می­رسد. در این عطرهای زنانه تلخی با بوی گل ­ها ترکیب شده است و رایحه ­ی مطبوعی ایجاد می­کند. شخصیت افرادی که از عطرهای مشکی رنگ استفاده می­کنند, به شکلی است که حالت جدی و پرجذبه دارند و یا می­خواهند این حس را به دیگران منتقل کنند. در میان آقایان این نوع عطرها طرفداران بیشتری دارد.

شاهین عطر یکی از تولیدکنندگان محبوب عطر و ادکلن است که قبل از خرید شما را با تمامی ویژگی های عطر مورد نظر آشنا می­کند. برای خرید محصول می­توانید به وب سایت شاهین عطر مراجعه کرده و با حوصل عطری که پسندیده­اید را برگزینید و به لیست خرید خود اضافه کنید.

آیا عطرهای مشکی رنگ همیشه بوی تلخی می دهند؟

می توان به شما گفت که بوی تلخی در همه ی عطرهای مشکی حس می شود اما گاهی اوقات میزان ترکیبات دیگر آن قدر زیاد است که تلخی کمتر از همه به چشم می خورد. مانند عطرهای زنانه که اسانس گل ها چیره می باشد.

عطرهای چه رنگی نشان دهنده ی بی آلایشی و پاکی می باشند؟

عطرهای سفییدرنگ که در گذشته های دور نیز در آن از اسانس گلاب استفاده می شده است. همچنین مسیحیان و پاپ ها بعد از دوران جاهلیت خود برای پاکیزگی بیشتر از عطرهای سفید رنگ استفاده می کردند.

چرا در صنعت عطرسازی, عطرهای سبز رنگ پرفروش هستند؟

زیرا رایحه ی طبیعت و جریان زندگی را به ما یاد آور می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شانزده =