روش استفاده از عطر

امروزه کمتر کسی را می یابیم که هیچ گونه استفاده ای از انواع برندهای عطر نداشته باشد، اما آیا همه این افراد نحوه درست استفاده از عطرهای خود را می دانند؟

بسیاری هستند که زمان زیادی را صرف یافتن عطر برند و امضای مورد علاقه خود می کنند تا از رایحه ای خاص و محبوب در بین اطرافیانشان برخوردار شوند. این در حالی است که ممکن است هنوز با طرز صحیح استفاده از انواع عطر آشنایی کافی نداشته باشند.

عدم رعایت قواعد استفاده از عطر، باعث ماندگاری کمتر عطر بر روی نقاط بدن یا لباس و یا بد شدن بوی عطر خواهد شد. پس لازم است تا با چارچوب استفاده از عطر و ادوکلن آشنا شوید.

در این مقاله سعی کردیم تا اصول عطر زدن را به منظور برخورداری از حداکثر کیفیت و ماندگاری بوی عطر، به طور مفید و مختصر تشریح نماییم.

روش استفاده از عطر

استفاده از عطر به هنگام خرید

تست عطر، مهم ترین زمانی است که تمایل یا عدم تمایل شما نسبت به برند عطر را رقم خواهد زد. بنابراین بایستی به درستی انجام شود تا احتمال اشتباه در آن وجود نداشته باشد.

اولین گام در تست هر نوع عطر، اسپری کردن آن بر روی مچ دست است. سپس به مدت 10 دقیق صبر کرده تا ماندگاری و بوی اصلی آن مشخص گردد. همچنین این عملیات، وجود هرگونه حساسیت به ترکیبات داخل عطر را مشخص خواهد نمود.

اگر بدن شما هرگونه حساسیتی نسبت به مواد شیمیایی و طبیعی داخل پرفیوم از خود نشان داد، فوراً محل اسپری را شسته و اگر علائم بسیار شدید و غیر قابل کنترل بودند، به پزشک مراجعه کنید.

پس از گذشت ده دقیقه و جلب رضایت شما، می توانید عطر را قدری بر روی لباس خود اسپری کنید تا از نتایج آن بیشتر مطمئن شوید. دو تا سه برند برگزیده خود را این گونه تست کنید تا بتوانید تصمیم درست و نهایی خود را بگیرید.

دیگر مواردی که بایستی به هنگام خریداری عطر به آن ها توجه داشته باشید، به شرح ذیل اند:

  • زمان استفاده از عطر

دقت کنید که عطر را برای استفاده روزانه می خواهید یا شبانه، چرا که ترکیبات انحصاری عطرهای روزانه و شبانه با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

ادو پرفیوم های روزانه دارای جعبه های زرد یا نارنجی روشن هستند و به طور کلی با رایحه روز مطابقت دارند. اما بسته بندی های آبی تیره، قرمز تیره یا بنفش به عطرهای مخصوص شب تعلق دارند و رایحه مخصوص خود را ارائه می دهند.

  • ترکیبات عطر

اسانس، عصاره میوه ای، گیاهی یا چوبی داخل عطر است که رایحه اصلی آن را تشکیل می دهد. حتماً از طبیعی بودن اسانس اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که به هیچکدام از ترکیبات شیمیایی داخل عطر حساسیت ندارید.

  • فروشگاه عطر

عطر خود را از فروشگاه های معتبر کشور با خیال راحت خریداری کنید. ضمانت اصالت کالا، قیمت اصلی و خدمات پس از فروش از مهم ترین مشخصه های این فروشگاه ها هستند. شاهین عطر، با دارا بودن تمام این ویژگی ها، سال هاست فروشگاه منتخب بسیاری از مردم کشور است.

روش استفاده از عطر

آمادگی های پیش از استفاده از عطر

اگر از کسانی هستید که عطر را بر روی نقاط مختلف بدن خود اسپری می کنند، بهتر است بدانید که تنها دانستن محل درست آغشته نمودن عطر برای حداکثر کارایی و ماندگاری رایحه آن کافی نیست.

پیش از استفاده از هر ادو کلن یا ادو پرفیومی، دوش کوتاهی گرفته و بدن خود را تمیز کنید. منافذ پوستی باز شده پس از استحمام، ذرات عطر را کامل تر و طولانی تر بر روی خود نگه خواهد داشت.

از خشک بودن پوست خود پس از استحمام مطمئن شوید، چرا که پوست خیس تحت تبخیر شدید آب قرار دارد و همین باعث تبخیر ذرات عطر بر روی پوست مرطوب خواهد شد. در نتیجه ماندگاری عطر کاهش پیدا خواهد کرد.

این نکته را نیز فراموش نکنید که پوست چرب همیشه باعث ماندگاری بیشتر رایحه عطر بر روی بدن خواهد شد. اگر پوست خشکی دارید، پیش از استفاده از عطر از لوسیون ها و کرم های بدن به منظور از بین بردن خشکی پوست بهره ببرید.

فاصله مناسب اسپری عطر به بدن

پس از فراهم آوری شرایط پوستی مناسب، بایستی فاصله پاف اسپری با نواحی بدن را رعایت کنید. بدین صورت که شیشه عطر را حدود 12 تا 15 سانتی متر از سینه یا دیگر اعضای پالس خود نگه دارید. اگر پوست مرطوبی دارید، آن وقت می توانید عطر را از فاصله نزدیک تری اسپری کنید.

نواحی صحیح بدن برای آغشتگی با عطر

بحث بر سر نواحی درست اسپری عطرها زیاد است. اما تقریباً توافق نظر نسبت به اسپری کردن عطر بر روی نقاط نبض دار بدن، وجود دارد.

نقاط نبض دار، قسمت هایی محسوب می شوند که رگ های خونی به پوست نزدیک هستند. به دلیل جریان خون بیشتر در این مناطق، نواحی گرم بدن محسوب می شوند و همین عاملی است برای پخش و ماندگاری بیشتر رایحه ها.

بهترین نقاط عطر زدن، زیر فک، گردن، شانه ها، قفسه سینه، داخل آرنج، ساعد، مچ دست و پشت زانو هاست. البته این نواحی به نوع عطر استفاده شده نیز بستگی دارند.

اگر عطر شما مخصوص شب است، به دلیل ماندگاری کوتاه مدت، آن را حتماً بر روی نواحی پالس دار مانند گردن اسپری نمایید. در صورت داشتن پوست خشک، استفاده از مرطوب کننده های پوست بدن را فراموش نکنید.

عطرهای مخصوص روز نیز به دلیل ماندگاری بالا می توانند به مقدار کمتر و با خیال راحت تری بر روی نواحی متعادل بدن همچون مچ دست،داخل آرنج ها و پشت زانوها استفاده شوند.

شاهین عطر را دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی شاهین عطر، عرضه کننده انواع پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو کلن و… از مطرح ترین برندهای روز دنیا، با ارائه مفید ترین خدمات از جمله مقالات کاربردی در زمینه استفاده از عطر، شما را در این زمینه به خوبی راهنمایی خواهد نمود. اکنون می توانید عطری که همیشه به دنبال آن بوده اید را با قیمتی بسیار مناسب از سایت ما خریداری کنید.

آیا می توانم عطر را فقط بر روی لباس خود اسپری کنم؟

بله، اما ممکن است با این کار لکه های کوچک و مشخصی را بر روی لباس های زیبا و گران بهای خود ایجاد نمایید که در بین اطرافیان بسیار باعث خجالت می شود.

پیشنهاد شما برای بهترین نقاط استفاده از عطر چیست؟

اسپری عطر بر روی نقاط پالس یا نبض دار بدن و قدری نیز بر روی موها، پیشنهاد می شود.

آیا بین استفاده از ادو پرفیوم ها و ادو تویلت ها تفاوتی وجود دارد؟

اصول استفاده از هر عطری ثابت است، اما می توانید عطرهای دارای اسانس کمتر همچون ادو تویلت ها ادو فرش ها را با میزان بیشتری بر روی بدن اسپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =